Pärnu Bridžiklubi turniiritulemused ja klubitegevus

Augustiüllatus

8. sept. 2011 – 13:24

Esmaspäeval ja teisipäeval (15.-16. augustil) mängis Pärnu Bridžiklubis üllatuskülaline – Endel Uiga New Jerseyst. 93-aastane vanahärra tutvus bridžiga 9-aastaselt (1927.a.!!) isa juhendamisel. Ameerikamaal on ta bridži mänginud üle 60 aasta, veel praegugi käib ta kohalikus klubis 2 korda nädalas turniiribridži mängimas.

Esmaspäevasel paaristurniiril  mängis härra Uiga paaris Pärnu BK noorima mängija Karl-Markusega. Nooruse südikuse  ja vanaduse sügavmõttelisuse tulemuseks oli -3 IMPi ja 6. koht (11 paari seas). Teisipäevasel individuaalturniiril kogus hr. Uiga 9 IMPi ja sai jälle 6. koha (13 mängija seas).

Vanameister nentis, et nii keskmisele paarikas kui ka keskmisele individuaalturniir oli tema jaoks uus kogemus, sest tema põhilised lahingud bridžilaua taga on toimunud maksipaarikatel ja roberit mängides. Hr. Uiga mängib ise tavaliselt nõrga trumbitaga 5-ste kallismastidega naturaalsüsteemi (Kaplan-Sheinwold?), mingil võistlusperioodil on ta kasutanud ka tugevat ristit.  Meie klubi ihuajakirjanik Eno-Gerrit intervjueeris hr. Uigat Pärnu Postimehele.

Intervjuud saad lugeda siit: http://pluss.parnupostimees.ee/535122/endel-uiga-bridz-aitab-motlemist-korras-hoida/ 

Väike kild esmaspäevaselt paarikalt: kui Peeter saabus mängima lauda, kus istusid Endel ja Karl-Markus, siis ta tervitas “Edu veteranidele!”. Hr. Uiga vastas: “Kellele edu tuleb soovida,  selgub alles pärast jaotuste lõppemist!”

Millise kaliibriga mehega Eesti kultuuriloos tegelikult tegu on, saad lugeda järgmistest kohtadest:

http://www.epl.ee/news/arvamus/endel-uiga-80.d?id=50752159

http://kultuur.elu.ee/ke477_uiga.htm