Pärnu Bridžiklubi turniiritulemused ja klubitegevus

Pärnu BK võistkondlikud meistrivõistlused 2017. Reglement

19. nov. 2017 – 23:32

Loe ka Tulemused ja Ajakava

Igas võistkonnas on 4-6 liiget, kellest 4 tuleb registreerida enne esimese vooru algust (hiljemalt 16. oktoobril). Lisaliikmeid võib registreerida kuni 30. oktoobrini.

Eelvoorudes mängitakse ringsüsteemis kokku 3 ringi, igas voorus 12 jaotust. Ühel võistluspäeval mängitakse 2 vooru. Matš mängitakse paaride vahetusega pärast 6 jaotust. Ühele matšile on aega 1 tund ja 35 minutit, aja ületamise eest on trahv 0,2 VP, iga järgneva 3 minuti eest järgmised 0,2 VP.

Eelvoorud toimuvad esmaspäeviti 16. oktoobrist kuni 4. detsembrini. 1. matš algab 18.15. Mängitakse Kentuki Lõvi pubis (Pärnu, Tallinna mnt. 12). Pärast eelringe toimub playoff 1.-4. kohani.

Playoffide poolfinaalis valib eelringi võitja endale vastase 2.-4. koha saavutanud võistkondade hulgast. Poolfinaalmatšid on 16-jaotuselised (paaride vahetus toimub pärast 8 jaotust), finaalmäng ja 3.-4. koha mats on 24-jaotuselised (paaride vahetus pärast 12 jaotust). Playoffid mängitakse 4.  ja 11. detsembril. Carryover playoffides (nii poolfinaalides kui kohamängudes/finaalis) on ½ eelringides kogutud VP-de kogusummade vahest IMP-ides. Punktide võrdsuse korral arvestatakse eelringide kohtade määramisel omavahelisi matše. Kui poolfinaali playoff või 3.-4. koha playoff jäävad 16/24 jaotuse järel viiki, mängitakse 2 lisajaotust, kui ka nüüd on seis viigis, siis arvestatakse 1) carryoverit või 2) omavahelisi matše eelringides. Kui 1.-2. koha playoff jääb viiki, siis mängitakse 2 lisajaotuse kaupa, kuni selgub võitja.

Voorule või playoffile hilinemisel arvestatakse alates 8. hilinemisminutist iga 8 minuti kohta 1 jaotus vähem mängimiseks. Hilinenud võistkond saab iga mängimata jaotuse eest -3 IMPi, vastane 3 IMPi. Kui võistkond hilineb voorule rohkem kui 50 minutit, arvestatakse tulemuseks 0 VP, vastastele aga 20 VP. Mängitakse WBF lihtsustatud 20:0 VP-skaalat kasutades.

Peakohtunikuks ning turniiri läbiviijaks on Olavi Oja, abikohtunikeks Jaak Känd ja Ivar Maasik. Vajadusel kasutatakse edasikaebetoimkonna abi apellatsioonide arutamisel, mis tuleb läbi vaadata ühe nädala jooksul pärast vooru/playoffi lõppu. Edasikaebetoimkonda kuuluvad: Jüri Aava, Aavo Heinlo, Tiit Laanemäe ja Marko Kolk. Edasikaebe kautsjon on 7 eurot, mis võidakse tagastada/mittetagastada vastavalt edasikaebetoimkonna otsusele.

Turniiril kasutatakse WBF alertimispoliitikat ja igalt paarilt nõutakse konventsioonikaardi olemasolu.