Pärnu Bridžiklubi turniiritulemused ja klubitegevus

Vallatu sünnipäev

Lugupeetud üliinimesed (nimekiri vt allpool)!

Aitab naljast bridgeklubis! Tõsisem võitlus toimub sel aastal 16. juunil Atsikivi puhketalus (www.atsikivi.ee , sama koht, kus eelmisel ja üleeelmisel aastal). Ürituse ajakava ja reglement:

10.00 Kogunemine, soojendus

10.20 Totalisaator

10.45 Avamine, esimesed tõmbed ja stardiõlu

11.00 Bridži algus

igale alale planeeritud ca 3-4 tundi

ca 23.00 Autasustamine ja saun

järgmine hommik rivistus

 

REGLEMENT

1.ala – BRIDŽ:

Tõmbe abil (vt allpool) loositakse mängijad 4-liikmelistesse alagruppidesse, kusjuures 4 suurimat kaarti tõmmanud mängijat moodustavad A-alagrupi 1.laual jne. Iga grupi kõrgeima kaardi tõmmanud võistleja on Nord, järgmine Ost jne. Mängitakse 3×4 jaotust keskmisele (kummastki otsast võetakse üks tulemus maha), kusjuures Nord on paigal ja teised liiguvad iga 4 jaotuse järel päripäeva. Keskmine arvutatakse 10 punkti täpsusega, nt 175 ümardatakse 180-ks. Jaotused liiguvad lauda numbriga –1. Alagrupi võitja pääseb esimesse finaali, teine teise jne. Võrdsete punktide korral otsustab teadagi tõmme.

Finaalides mängitakse samuti 3×4 jaotust keskmisele, kusjuures parima tulemusega igasse finaali jõudnu carryover on +3 IMPi, järgmisel + 2 IMPi, siis +1 IMP ja halvima tulemusega jõudnul lisaimpe pole (istuvad vastavalt Nordis, Ostis, Südis ja Westis). Kui näiteks kaks mängijat jõudsid suvalisse finaali teise-kolmandana võrdse IMP-ide arvuga, on carryover 1,5 IMPi. Alagrupis kogutud IMPid finaalides arvesse ei lähe. Kui finaali lõppedes jäävad mängijad kohta jagama, jagatakse nende kohapunktid pooleks.

2.ala – PETANQUE:

Tõmme toimub analoogselt bridžiga. Alagruppides mängitakse 3×6 viskevooru, kusjuures kaotanud paar saab negatiivse vaheskoori (summa seega igas grupis 0). Alagrupis teeb iga kuuikvooru avaviske kõrgeima kaardi tõmmanu; finaalvoorus, kus carryover on 3, 2, 1 ja 0 punkti, kõrgeima asetusega võistleja. Finaalis arvestatakse vaid pluss-skoori, mängitakse 3×4 viskevooru.

3.ala(finaal) – SIBIKUNN:

Esimene oluline erinevus on tõmbejärgses paigutuses: ülalt 2., 3. ja 4. kaardi tõmmanud mängijad ei mängi kõik A alagrupis, vaid on vastavalt B, C ja D-grupi kunn jne. Alagrupis mängitakse 15 ning finaalides 10 jaotust. Alagrupisisese koha otsustamisel ja vajadusel ka finaalidesse paigutumisel otsustab võrdsete tihide arvu korral tõmme. Finaalides asendab carryoverit paigutus (parima eelvoorutulemusega on A-finaali kunn jne). Kunn, prints, ganks ja sibi istuvad algselt selles järjekorras VASTUPÄEVA.

Punktisüsteem:

A-finaal

1. koht 20 kohapunkti 2. 17 kp 3. 15 kp 4. 12 kp

B-finaal

1. koht 13 kohapunkti 2. 11 kp 3. 10 kp 4. 8 kp

C-finaal

1. koht 9 kohapunkti 2. 7 kp 3. 6 kp 4. 4 kp

D- ehk jumbofinaal

1. koht 5 kohapunkti 2. 3 kp 3. 2 kp 4. 1 kp

Katkestamine mingil alal annab 0 kp ning mängija asendatakse kibitzeriga.

Kui 2 võitlejat koguvad summas võrdselt punkte, on parem see, kes edestas vastast kahel alal. Kui see ei toimi, jääb ettepoole kuninglikul alal sibikunnis eespool lõpetanu.

Tõmme iga ala alguses toimub maailma hetke edetabeli kohaselt nii, et esimese tõmbe teeb Mella, siis edetabeli liider, siis teine jne. Võrdsete seisude juures tõmbab enne maailma hetke edetabelis eespool olev mängija, v.a Mella puhul, tema tõmbab teid alati esimesena.

Kui rohkem pannakse rõhku kaartide ja kuulide tõstmisele (alternatiiv – õlleanum), võib juhtuda, et kõik näevad autasustamise ka ära. Viie sünnipäevalapse seas on ka seekord juubilar, no eks vaatame, mis selle Mellaga teha.

Osavõtumaksud:

Kibitzerid 25 EUR

Kibitzerid, kes soovivad magada teki all 30 EUR

Osavõtjad 35 EUR, nimekiri: AUH, MEISTER, N, OBADELE, MELLA, PÕDRUS, ULAF, JUTA, AIN, DEMBLIK, HANNU, PILATUS, CAPITANO, WEER, RAIN, PIKK

Seoses majanduskriisi jätkumisega ei lehvi seekord Läti lipp, sealne valitsus ei saa targemaid päid ära lubada… Teised osavõtjad on kõik oma tulekut kinnitanud, küll aga on kõigile palve teha oma otsustus kibitzeriks tulemise kohta (56 464 014 või e-post obadele@hot.ee) hiljemalt 1. juuniks. Osavõtumaks tuleks tasuda esimesel võimalusel (osad juba ongi seda teinud), aga kindlasti hiljemalt nädal enne võistlust Obadele (Toomas Talviste) kontole nr 334811600006 või Capitano kätte sularahas (jumala eest mitte vedelikes). Ka sel aastal kehtib reegel, et kui kibitzerid saavad laua kokku ja teevad koos läbi kõik kolm ala, saab nende võistluse võitja järgmiseks aastaks põhivõttegruppi.

Pirn põlema,

Korraldajad


Warning: Creating default object from empty value in /data01/virt15891/domeenid/www.kand.pri.ee/ristsonad/wp-includes/comment-template.php on line 1055

Lisa kommentaar

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>