Pärnu Bridžiklubi turniiritulemused ja klubitegevus

IRONMAN 2013

Kontrollimata andmetel on nimetamata allikatest saadud kinnitamata informatsioon, mis soovis jääda tundmatuks. Ühesõnaga – 16 saurust on juba üles sulanud ning üritavad anda endast parimat 15. juunil 15. korda korraldatavas võistluses kolmes tantsus. Muidugi on kohaks valitud Atsikivi puhketalu (www.atsikivi.ee, sama koht, kus eelmisel, üleelmisel ja üleüleeelmisel aastal – rada on sisse tallatud ja enamus tulid lume alt välja just sealkandis).

Ürituse ajakava ja reglement:

10.00 Kogunemine, soojendus
10.20 Totalisaator
10.45 Avamine, esimesed tõmbed ja stardiõlu
11.00 Bridži algus
igale alale planeeritud ca 3-4 tundi
ca 23.00 Autasustamine ja saun
järgmine hommik rivistus

REGLEMENT

1.ala – BRIDŽ:
Tõmbe abil (vt allpool) loositakse mängijad 4-liikmelistesse alagruppidesse, kusjuures 4 suurimat kaarti tõmmanud mängijat moodustavad A-alagrupi 1.laual jne. Iga grupi kõrgeima kaardi tõmmanud võistleja on Nord, järgmine Ost jne. Mängitakse 3×4 jaotust keskmisele (kummastki otsast võetakse üks tulemus maha), kusjuures Nord on paigal ja teised liiguvad iga 4 jaotuse järel päripäeva. Keskmine arvutatakse 10 punkti täpsusega, nt 175 ümardatakse 180-ks. Jaotused liiguvad lauda numbriga –1. Alagrupi võitja pääseb esimesse finaali, teine teise jne. Võrdsete punktide korral otsustab teadagi tõmme.

Finaalides mängitakse samuti 3×4 jaotust keskmisele, kusjuures parima tulemusega igasse finaali jõudnu carryover on +3 IMPi, järgmisel + 2 IMPi, siis +1 IMP ja halvima tulemusega jõudnul lisaimpe pole (istuvad vastavalt Nordis, Ostis, Südis ja Westis). Kui näiteks kaks mängijat jõudsid suvalisse finaali teise-kolmandana võrdse IMP-ide arvuga, on carryover 1,5 IMPi. Alagrupis kogutud IMPid finaalides arvesse ei lähe. Kui finaali lõppedes jäävad mängijad kohta jagama, jagatakse nende kohapunktid pooleks.

2.ala – PETANQUE:
Tõmme toimub analoogselt bridžiga. Alagruppides mängitakse 3×6 viskevooru, kusjuures kaotanud paar saab negatiivse vaheskoori (summa seega igas grupis 0). Alagrupis teeb iga kuuikvooru avaviske kõrgeima kaardi tõmmanu; finaalvoorus, kus carryover on 3, 2, 1 ja 0 punkti, kõrgeima asetusega võistleja. Finaalis arvestatakse vaid pluss-skoori, mängitakse 3×4 viskevooru.

3.ala(finaal) – SIBIKUNN:
Esimene oluline erinevus on tõmbejärgses paigutuses: ülalt 2., 3. ja 4. kaardi tõmmanud mängijad ei mängi kõik A alagrupis, vaid on vastavalt B, C ja D-grupi kunn jne. Alagrupis mängitakse 15 ning finaalides 10 jaotust. Alagrupisisese koha otsustamisel ja vajadusel ka finaalidesse paigutumisel otsustab võrdsete tihide arvu korral tõmme. Finaalides asendab carryoverit paigutus (parima eelvoorutulemusega on A-finaali kunn jne). Kunn, prints, ganks ja sibi istuvad algselt selles järjekorras VASTUPÄEVA.

Punktisüsteem:

A-finaal
1. koht 20 kohapunkti 2. 17 kp 3. 15 kp 4. 12 kp

B-finaal
1. koht 13 kohapunkti 2. 11 kp 3. 10 kp 4. 8 kp

C-finaal
1. koht 9 kohapunkti 2. 7 kp 3. 6 kp 4. 4 kp

D- ehk jumbofinaal
1. koht 5 kohapunkti 2. 3 kp 3. 2 kp 4. 1 kp

Katkestamine mingil alal annab 0 kp ning mängija asendatakse kibitzeriga.
Kui 2 võitlejat koguvad summas võrdselt punkte, on parem see, kes edestas vastast kahel alal. Kui see ei toimi, jääb ettepoole kuninglikul alal sibikunnis eespool lõpetanu.

Osavõtumaksud, mis on saanud veidi mõjutatud elektri hindade tõusust (pretensioonid Tihasele):
Kibitzerid 30 EUR
Kibitzerid, kes soovivad magada teki all 35 EUR
Võistlejad 40 EUR

Kahel korraldajal on juhuslikult ka juubelipidu, nii et kui on huvi kingitustelauas osaleda, võtke Capitano või Auhiga ühendust.

Peaesinejad on juba valmis (kuigi pankuri kõne ei ole välistatud, sest mõne osaleja pH-tase on kõikuv), küll aga on kõigile palve teha oma otsustus kibitzeriks tulemise kohta (Capitanole klubis või pubis, Auh’ile 50 90 587 või e-post andrias.heinlaid@eesti.ee) hiljemalt 1. juuniks. Osavõtumaks tuleks tasuda esimesel võimalusel (osad juba ongi seda teinud), aga kindlasti hiljemalt 2 nädalat enne võistlust Auh’i (Andrias Heinlaid) kontole nr 1101373033 või Capitano kätte sularahas (jumala eest mitte vedelikes). Ka sel aastal kehtib reegel, et kui kibitzerid saavad laua kokku ja teevad koos läbi kõik kolm ala, saab nende võistluse võitja järgmiseks aastaks põhivõttegruppi. Kunagi ei saa välistada ka võimalust, et keegi end varakult ära katkestab, mis annaks kibitzerile elu shansi. Seega – pallid masinasse!

Korraldusrakuke


Warning: Creating default object from empty value in /data01/virt15891/domeenid/www.kand.pri.ee/ristsonad/wp-includes/comment-template.php on line 1055

Lisa kommentaar

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>