Pärnu Bridžiklubi turniiritulemused ja klubitegevus

Printsi pulm vol. 2

NB! KIIRE!  Lisainfo

 
Laupäevase maavärina ohjajad, tulles vastu mõne tähelepaneliku kibitzeri soovile, parandavad reglemendi bridge osa, viies selle vastavusse tegeliku tavaga. Nimelt ei segata pärast igat nelja jaotust kaarte, vaid soovi korral õlut viinaga, s.t 12 jaotust segatakse/jagatakse kohe ära ja mängitakse alagrupiturniiri raames läbi. Samuti ei saa bridge carryover olla 3, 1, -1 ja -3, sest 6 IMPi mõni mees ei näegi. Kaasavõetavad IMP-d on ikka 3-2-1-0.
 
Ja ärge siis unustage veidi sularaha võtmast (kel maksmata, sel nagunii kohapeal tasumine), sest totalisaator juba keerleb. Panuste infoks niipalju, et Capitano käsi vähemalt hetkel kipsis ei ole.
 
Korraldustoimkond

********

Austatud inimkond!

Veidi enam kui poolteise kuu pärast saabub jällegi päev, mil naaseme aega, kus laevad olid puust ja mehed rauast. Kainenenud korralduskomitee annab teada, et selleaastane juubelimaitseline (vt allpool) Ironmani võistlus leiab aset 18. juunil Atsikivi puhketalus (www.atsikivi.ee, sama koht, kus eelmisel aastal). Ürituse ajakava ja reglement:

10.00    Kogunemine, soojendus

10.20    Totalisaator

10.45    Avamine, esimesed tõmbed ja stardiõlu

11.00    Bridži algus

            igale alale planeeritud ca 3-4 tundi

ca 23.00           Autasustamine ja saun

järgmine hommik rivistus

 

REGLEMENT

1.ala – BRIDŽ:

Tõmbe abil (vt allpool) loositakse mängijad 4-liikmelistesse alagruppidesse, kusjuures 4 suurimat kaarti tõmmanud mängijat moodustavad A-alagrupi 1.laual jne. Iga grupi kõrgeima kaardi tõmmanud võistleja on Nord, järgmine Ost jne. Mängitakse 3×4 jaotust keskmisele (kummastki otsast võetakse üks tulemus maha), kusjuures Nord on paigal ja teised liiguvad iga 4 jaotuse järel päripäeva ning kaardid segatakse uuesti. Keskmine arvutatakse 10 punkti täpsusega, nt 175 ümardatakse 180-ks. Jaotused liiguvad lauda numbriga –1. Alagrupi võitja pääseb esimesse finaali, teine teise jne. Võrdsete punktide korral otsustab teadagi tõmme.

Finaalides mängitakse samuti 3×4 jaotust keskmisele, kusjuures parima tulemusega igasse finaali jõudnu carryover on +3 IMPi, järgmisel +1 IMPi, siis -1 IMP ja halvima tulemusega jõudnul -3 IMPi (istuvad vastavalt Nordis, Ostis, Südis ja Westis). Kui näiteks kaks mängijat jõudsid suvalisse finaali teise-kolmandana võrdse IMP-ide arvuga, on carryover 0 IMPi. Alagrupis kogutud IMPid finaalides arvesse ei lähe. Kui finaali lõppedes jäävad mängijad kohta jagama, jagatakse nende kohapunktid pooleks.

2.ala – PETANQUE:

Tõmme toimub analoogselt bridžiga. Alagruppides mängitakse 3×6 viskevooru, kusjuures kaotanud paar saab negatiivse vaheskoori (summa seega igas grupis 0). Alagrupis teeb iga kuuikvooru avaviske kõrgeima kaardi tõmmanu; finaalvoorus, kus carryover on 3, 2, 1 ja 0 punkti, kõrgeima asetusega võistleja. Finaalis arvestatakse vaid pluss-skoori, mängitakse 3×4 viskevooru.

3.ala(finaal) – SIBIKUNN:

Esimene oluline erinevus on tõmbejärgses paigutuses: ülalt 2., 3. ja 4. kaardi tõmmanud mängijad ei mängi kõik A alagrupis, vaid on vastavalt B, C ja D-grupi kunn jne. Alagrupis mängitakse 15 ning finaalides 10 jaotust. Alagrupisisese koha otsustamisel ja vajadusel ka finaalidesse paigutumisel otsustab võrdsete tihide arvu korral tõmme. Finaalides asendab carryoverit paigutus (parima eelvoorutulemusega on A-finaali kunn jne). Kunn, prints, ganks ja sibi istuvad algselt selles järjekorras VASTUPÄEVA.

Punktisüsteem:

A-finaal

1. koht 20 kohapunkti               2. 17 kp                       3. 15 kp                       4. 12 kp

B-finaal

1. koht 13 kohapunkti               2. 11 kp                       3. 10 kp                       4. 8 kp

C-finaal

1. koht 9 kohapunkti                 2. 7 kp             3. 6 kp             4. 4 kp

D- ehk jumbofinaal

1. koht 5 kohapunkti                 2. 3 kp             3. 2 kp             4. 1 kp

Katkestamine mingil alal annab 0 kp ning mängija asendatakse kibitzeriga.

Kui 2 võitlejat koguvad summas võrdselt punkte, on parem see, kes edestas vastast kahel alal. Kui see ei toimi, jääb ettepoole kuninglikul alal sibikunnis eespool lõpetanu.

Tõmme iga ala alguses toimub maailma hetke edetabeli kohaselt nii, et esimese tõmbe teeb Capitano, siis edetabeli liider, siis teine jne. Võrdsete seisude juures tõmbab enne maailma hetke edetabelis eespool olev mängija, v.a Capitano puhul, tema tõmbab teid alati esimesena.

Kuivõrd seekord on võistluspäev jaanipäevale lähemal kui kunagi varem, on võimalik, et autasustamine tuleb ilma kunstvalguseta. Sauna jõudes säravad silmad juba niigi. Sünnipäevalaste ring on sel aastal veidi laienenud, Põdruse, Obadele, Capitano ja Mellaga ühineb Auh, kelle tähtpäev on jaanipäeva paiku. Seoses sellega ei ole liiast märkida, et Capitano poolsada aastat lausa karjub väärikate kingituste järele.

Osavõtumaksud:

Kibitzerid 25 EUR

Kibitzerid, kes soovivad magada teki all  30 EUR

Osavõtjad 35 EUR

Capitano auks kõrgendatud osamaks (kasutatakse osaliselt kingirahana)  50 EUR

Osavõtjaile tuleb lähipäevil personaalne kutse ja nimed jäävad siinkohal saladuseks, küll aga on kõigile palve teha oma otsustus osavõtu või kibitzeriks tulemise kohta (56 464 014 või e-post obadele@hot.ee) hiljemalt 1. juuniks. Osavõtumaks tuleks tasuda esimesel võimalusel (sest Capitano tahab prallega varem alustada), aga kindlasti hiljemalt nädal enne võistlust Obadele (Toomas Talviste) kontole nr 334811600006 või Capitano kätte sularahas (mitte vedelikes). Tähtpäevaks mitteteatamist või –tasumist käsitleme loobumisena ja oma võimalused saavad kibitzerid. Sel aastal on lootust, et kibitzerid saavad kokku oma laua(d), millisel juhul korraldatakse neile sama võistlus, mille võitja saab järgmisel aastal pääsme põhivõistlusele.

Tehke trenni,

Korraldajad

P.S. Sel aastal toimub enne võistluse algust ka eraldi arutelu ning hääletus sibikunni aastatuhandeid püsinud reeglite parandusettepaneku küsimuses. Nimelt tegi Vadik viimase Vasaloppeti raames ettepaneku täiendada reegleid osas, mis puudutab tõstmisprotseduure. Sellega seoses on korraldajail teile soovitus võtta kaasa paar kindaid. Täpsemalt juba kohapeal.


Warning: Creating default object from empty value in /data01/virt15891/domeenid/www.kand.pri.ee/ristsonad/wp-includes/comment-template.php on line 1055

Lisa kommentaar

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>